مشاوره و طراحی تکنولوژی بتن

مشاوره و طراحی:

تکنولوژی بتن


بی شک بتن مصالح این قرن می‌باشد و بالاخص با توجه به محدودیت‌هایی که در منابع تامین فولاد وجود دارد استفاده از بتن در صنعت ساخت و ساز روز به روز افزایش می‌یابد. مصالح بتنی بارزترین سازه‌های رایج در ساخت و سازهای ساختمانی فعلی در ایران و جهان است و مهندسان موفقیت‌های چشمگیری در استفاده از بتن در پروژه‌های مختلف بدست آورده‌اند. با توجه به گسترش و پیشرفت علم و تکنولوژی‌های فراوان در قرن اخیر، شناخت بتن و خواص آن نیز توسعه قابل ملاحظه‌ای داشته است، به نحوی که امروزه شاهد کاربرد انواع مختلف بتن با مصالح مختلف هستیم که هر یک خواص و کاربری مخصوص به خود را داراست. مهندسین داریان در فرایند ساخت بتن با استفاده از آیین نامه‌های موجود و در نظر گرفتن مقاومت نهایی لازم، درصد هر یک از مواد تشکیل دهنده بتن شامل سیمان، سنگدانه، آب، و مواد افزودنی را اعلام و شرکت سازنده نیز بوسیله این دستورالعمل اقدام به ساخت بتن می‌کند. در مرحله دوم نیز مجری طرح با رعایت کامل ضوابط آیین‌نامه‌های اجرایی بتن‌ریزی اقدام به بتن ریزی و نگهداری از آن تا رسیدن به مقاومت نهایی آن می‌کند.
این شرکت با کادر علمی قوی خود توانایی ارائه خدمات ذیل را در حوضه خدمات تکنولوژی بتن را داراست.
- ارائه طراح اختلاط انواع بتن ها شامل: بتن مقاومت بالا، بتن غلتکی، بتن حرارتی و ... .
- انجام انواع آزمایشات بر روی بتن شامل: آزمایش اسلامپ، تعیین مقاومت فشاری، چکش اشمیت، مغزه‌گیری و تعیین مقاومت مغزه، انجام انواع تست مصالح و ... .
- کنترل کیفیت (QC) بتن

 در ادامه مقالات و مشخصات فنی برخی از فناوری ها و روش های نوین را که دانش و تخصص طراحی و اجرای آن ها در گروه مهندسین داریان وجود دارد، می توانید مشاهده نمایید
(با کلیک روی هر عنوان، مقاله مربوط به آن را دریافت نمایید)
 
 بتن های پرمقاومت (High-Strength Concrete) 
در این روش به جای استفاده از بتن با مقاومت معمول 250 تا 300 کیلوگرم بر متر مربع در ستون ها که به طور عادی در سازه های بتنی مورد استفاده قرار می گیرد از بتنی با مقاومت 500 تا 600 کیلوگرم در ستون های سازه استفاده می شود. این تغییر موجب می شود که هزینه خریداری بتن 70 درصد افزایش یابد ولیکن از آن سوی دیگر در بخش طراحی سازه ابعاد ستون ها تا حدود 35 درصد مساحت سطح مقطع ستون کاهش می یابد و میزان مصرف میلگرد در ستون ها نیز بیش از 50 درصد کاهش می یابد .

 

دیگر خدمات مشاوره و طراحی:
پروژه‌های مرتبط:
کلیه حقوق وب سایت متعلق به مهندسین داریان می باشد.